Haber

Üniversite öğrencisi kurye trafik kazasında öldü

KADIKÖY’de motosikletli kurye olarak çalışan üniversite öğrencisi Yusuf Uğur Uzunsakaloğlu, makasla ilerlediği iddia edilen otomobilin çarpması sonucu ağır yaralandı. Hastanede yaşamını yitiren aşçılık öğrencisi 19 yaşındaki Uzunsakaloğlu’nun yakınları, sürücünün tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına tepki gösterdi. Uzunsakaloğlu’nun amcası Nurhan İlhan, “Hem üniversitede okuyor hem de kuryelik yapıyordu” dedi.

Kaza, 20 Aralık Salı günü saat 01:00 sıralarında Zühtü Paşa Mahallesi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü bağlantı yolu üzerinde meydana geldi. Kuryelik yapan 19 yaşındaki Yusuf Uğur Uzunsakaloğlu’na siparişinden ayrılıp dönerken otomobil çarptı. Ağır yaralanan Uzunsakaloğlu ambulansla hastaneye kaldırıldı. Özel bir üniversitede aşçılık öğrencisi olduğunu öğrenen Uzunsakaloğlu, 2 hafta süren yaşam mücadelesini kaybetti. Araç sürücüsü, emniyetteki sorgusunun ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

“HEM OKUYOR, ÇALIŞIYORDU”

Trafik kazasında hayatını kaybeden Yusuf Uğur Uzunsakaloğlu için dün öğle saatlerinde Ataşehir Örnek Mahallesi Takva Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye ailesi, yakınları ve motosikletli kuryeler katıldı. Anne Semra Uzunsakaloğlu tabuta sarılarak uzun süre ağladı. 19 yaşındaki Uzunsakaloğlu’nun cenazesi, kılınan namazın ardından Ihlamurkuyu Mezarlığı’na defnedildi.

Amcası Nurhan İlhan, “Siparişi bırakıp eve gelirken arkadan araca çarpıldığını biliyoruz. Sürücünün ifadesi alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Hem üniversite öğrencisi hem de kuryeydi. Okuyordu. özel bir üniversitede aşçılık.” Kurye arkadaşı Muhammet Turan, “Kazadan sonra gördüm yerde yatıyordu, motosikleti 100 metre ilerideydi. 2 hafta yoğun bakımda kaldı, bugün vefat etti. Çok üzücü olaylar. Bende yaşadım. Bir kaza oldu, halen tedavi görüyorum. Bu tür kazaların önlenmesini ve sesimizin duyulmasını istiyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu