Haber

Son dakika… Meteoroloji tahminini değiştirdi! Sadece İstanbul için yandı: Kar uyarısı…

Meteoroloji defalarca uyardı! Kar yağışı İstanbul’da da etkisini gösterdi…

Flaş Haber… İstanbul’da kar yağışı akşam saatlerinde etkisini göstermeye başladı. Fatih, Kağıthane, Eyüpsultan, Çatalca, Arnavutköy ve Silivri’de sokaklar ve araçlar zaman zaman beyaz örtülerle kaplandı.

SALI GÜNÜNE KADAR DEVAM EDECEK

Yağışların zaman zaman kuvvetli, Salı günü sabah saatlerine kadar kuzeyden kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtınaların yanı sıra kuzey kesimlerde aralıklı deniz etkili kar yağışı olacağı tahmin ediliyor.

Ulaşımın aksaması, yüksek bölgelerde buzlanma ve don olayı, görüş mesafesinin azalması, kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına nedeniyle çatıların uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı ve önlem alınmalıdır.

FIRTINA DA ETKİLİ OLACAK

AKOM, beklenen kar yağışı ve fırtına nedeniyle kentte kara ve deniz ulaşımında yaşanabilecek olası sorunlara karşı İstanbul halkını dikkatli olmaları konusunda uyardı.

İSTANBUL’DA KAR ETKİLİ

Konuya ilişkin AKOM’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“29 Ocak Pazartesi sabah saatlerinde (05.00) yağışlı havanın artması beklenirken, fırtınalı (30-60 km/saat) rüzgarların olduğu yerlerde yoğun kar yağışı bekleniyor. Yağışların kar oluşturabileceği öngörülüyor. Yağışların bazı bölgelerde 3 ila 10 cm arası yağışların salı günü öğleden sonra başlayacağını, “Saat 12.00’den itibaren etkisini kaybetmesi beklenirken, 1 Şubat Perşembe gününden itibaren sıcaklıkların mevsim normallerine yükselmesi bekleniyor.”

HARİTADA SADECE İSTANBUL İÇİN SARI UYARI VERİLDİ

Bugün Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava durumu haritasında sarı alarm sadece İstanbul için açık.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin geneli parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu (Kayseri ve Niğde hariç), Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu (Kars ve Ardahan hariç), Kütahya, Manisa, Kahramanmaraş, Osmaniye , Hatay Gümüşhane, Çanakkale, Kırklareli çevreleri, Tekirdağ’ın doğusu ile Mersin’in batı kesimlerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği iddia edildi. Yağışların Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Akdeniz kıyı kesimlerinde yağmur, Marmara’nın kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar, iç kesimlerde ise kar şeklinde olması bekleniyor; Özellikle İstanbul’un kuzey kesimleri, Kırklareli ve Tekirdağ’ın doğusu ile Kocaeli’nin kuzeyinde zaman zaman kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis, ayrıca iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı olacağı tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunuyor.

SICAKLIK:Sıcaklıkların kuzey ve orta kesimlerde mevsim normallerinin 1-3 derece altında, diğer yerlerde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGÂRGenellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, zaman zaman orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege bölgelerinde kuvvetli ve kısa süreli (50-70 km/saat) fırtına şeklinde eseceği iddia ediliyor.

UYARILAR

ŞİDDETLİ YAĞMUR VE KAR UYARISI: Marmara’nın kuzeyinde karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde ise kar şeklinde yağış bekleniyor; İstanbul’un kuzey kesimleri, Kırklareli ve Tekirdağ’ın doğusu ile Kocaeli’nin kuzeyinde zaman zaman kuvvetli olması beklendiğinden olası olumsuzluklara (ulaşımda aksama, buzlanma ve don olayı, vesaire.).

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI:Rüzgârın, Marmara ve Kıyı Ege bölgelerinde kuvvetli ve kısa süreli (50 ila 70 km/saat) fırtına şeklinde eseceği varsayıldığından, rüzgârın olumsuz etkilerine karşı dikkatli olunması ve önlem alınması gerekiyor. oluşabilir.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile Çanakkale, Kırklareli ve Tekirdağ’ın doğu kesimlerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Karla karışık yağmur ve ara sıra kar şeklinde yağış; Özellikle İstanbul’un kuzey kesimleri, Kırklareli ve Tekirdağ’ın doğusu ile Kocaeli’nin kuzeyinde zaman zaman kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin güneydoğu kesimleri ve Trakya’da buzlanma ve don olayının yanı sıra pus ve yer yer sis bekleniyor. Rüzgârın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli (50-70 km/saat) fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

EDİRNE °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, yüksek kesimlerin aralıklı sulu karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların özellikle kuzey kesimlerde zaman zaman kuvvetli olması bekleniyor.

KIRKLARELİ °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, yüksek kesimlerin aralıklı sulu karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğuda zaman zaman kuvvetli olması bekleniyor.

KOCAELİ °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuzey kesimlerde zaman zaman kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, Manisa ve Kütahya çevrelerinin hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayının yanı sıra pus ve yer yer sis bekleniyor. Rüzgârın kıyı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50 ila 70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

DENİZLİ °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

Kütahya °C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğleden sonra hafif kar yağışlı

MANİSA °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde hafif yağmurlu ve karla karışık yağmurlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevreleri ile Mersin’in batı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölgenin kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor.

ADANA °C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA °C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu

HATAY °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

MERSİN °C, 14°C

Parçalı bulutlu, gece saatlerinde batı kesimleri sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinde (Kayseri ve Niğde hariç) aralıklı ve hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayının yanı sıra pus ve yer yer sis bekleniyor.

ANKARA °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif kar yağışlı

ÇANKIRI °C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif kar yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif kar yağışlı

KONYA °C, 1°C

Parçalı bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Bölge genelinde havanın çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerde ve yüksek kesimlerde ise kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayının yanı sıra pus ve yer yer sis bekleniyor.

BOLU °C, 1°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

DÜZCE °C, 6°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur

KASTAMONU °C, 2°C

Çok bulutlu, kıyı kesimlerde aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimler ve yüksek kesimlerde kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 5°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerin yüksek kesimlerinde kar yağışlı

ORTA VE DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, Orta Karadeniz ve Doğu Karadeniz kıyılarının sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur, iç kesimlerde ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayının yanı sıra pus ve yer yer sis bekleniyor. Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimlerinde çığ tehlikesi yaşanıyor.

RİZE °C, 8°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur, yüksek kesimlerde sulu kar

SAMSUN °C, 8°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmur, yüksek kesimlerde karla karışık yağmur

TOKAT °C, 4°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

TRABZON °C, 8°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur, yüksek kesimlerde sulu kar

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinde (Kars ve Ardahan hariç) aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayının yanı sıra pus ve yer yer sis bekleniyor. Kuzey ve doğuda çığ tehlikesi var.

AĞRI °C, -5°C

Çok bulutlu, aralıklı hafif kar yağışlı

ERZURUM °C, -6°C

Çok bulutlu, aralıklı hafif kar yağışlı

MALATYA °C, 1°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı

Van °C, 0°C

Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinde aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimlerin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde kar yağışı

GAZİANTEP °C, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde kar yağışı

MARDİN °C, 2°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur, yüksek kesimlerde kar yağışı

SİİRT °C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu, yüksek kesimlerde aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DENİZDE HAVA

Kuzey Ege’de kuvvetli fırtına; Batı Karadeniz, Marmara, Güney Ege ve Akdeniz’de fırtına bekleniyor.

KARA DENİZ

Hava durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz’in batısında sağanak ve karla karışık yağmur, Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 4-6, batıda 5-7, öğle saatlerinden itibaren yer yer 8, Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan, kuzeydoğudan öğle saatlerinden sonra şiddeti 3 ila 5, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, batıda 3,0 m, yer yer 3,5 m; Görünürlük: İyi, yağmur sırasında ortalama; Şiddetli yağış ve fırtına sırasında zayıflar.

MARMARA

Hava durumu: Bulutlu ve çok bulutlu, yer yer şiddetli yağmur ve karla karışık yağmur, Rüzgar: Kuzeyden ve kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvette, Dalga: 2,0 ila 3,0 m; Görüş: Adil.

EGE

Hava durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 6-8, gece 9; Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan şiddeti 6 ila 8, Dalga: 2,5 ila 3,5 m, kuzeyde gece 4,0 m; Görünürlük: Orta, yağmur sırasında orta; fırtına sırasında zayıf.

AKDENİZ

Hava durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, güneyli kuvvetli, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 5-7, gece kıyıdan 8; Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan kuvvet 5 ila 7, akşam saatlerinden itibaren kuvvet 8, Dalga: 2,0 ila 3,0 m, yer yer 3,5 m; Görünürlük: İyi, yağmur sırasında ortalama; yoğun yağışlarda zayıflar.

VAN GÖLÜ

Hava durumu: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, bazen 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75 m; Görünürlük: Orta, yağmur sırasında orta.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort